Create with Loobinoo

Skontaktuj się ze mną

 

mail: dietanamiare@gmail.com

tel. 694 955 993

 

ul. Jedności 19/2 Zielona Góra

(przy rogu z ulicą Reja)

Lidia Aleksandrowicz

dietetyk

NIP 973 017 29 13

REGON 080024538

konto bankowe nr:

43 1050 1911 1000 0097 2692 1829

Dieta na Miarę

 

Gabinet czynny:

wt.-śr. 14:00 - 19:00

Online:

pon., czw.-pt. 10.00 - 18.00

Na czym polega odchudzanie z miłością? To mój sposób na uzyskanie i utrzymanie zgrabnej sylwetki i zdrowia. Stosuję go od lat i jestem dumna z rezultatów. Dziś odchudzanie najczęściej kojarzy się  z cierpieniem i licznymi wyrzeczeniami:  głodową, niesmaczną dietą, z wydzielaniem jedzenia na łyżeczki, skrupulatnym liczeniem kalorii i z odmawianiem sobie wszystkich jedzeniowych rozkoszy. Takie odchudzanie chcemy jak najszybciej zakończyć, a to powoduje szybki efekt jo-jo. Dlatego coraz więcej osób się odchudza, a coraz mniej jest szczupłych.

 

Nie musi tak być!

Odchudzanie nie powinno być katorgą, bo to powoduje niezadowolenie i frustrację. Kobiety traktują swoje ciało jak znienawidzonego wroga. Są wiecznie głodne, niezadowolone, zmęczone i złe.Nawet jeśli schudną, to ogrom nieprzyjemności, do których się zmusiły powoduje, że szybko wracają do starych nawyków i marnotrawią owoce tygodni wyrzeczeń i męczarni.Takie odchudzanie to bardzo zniechęcające i przykre doświadczenie.

 

Mam dla Ciebie inną propozycję: odchudzaj się z miłością!

Chcesz wyglądać ładnie i zdrowo? Musisz zmienić podejście i zacząć traktować się z miłością. Poznać potrzeby swojego ciała i je pokochać. Otoczyć opieką i troską, a wtedy odwdzięczy się zdrowiem, sprawnością i urodą.

Taką filozofię odchudzania wypracowałam, prowadząc poradnię dietetyczną DIETA NA MIARĘ, w której pomocy udzielałam weterankom wielokrotnego odchudzania, które latami odmawiały sobie wszystkiego, do posiłku siadały z kalkulatorem, dzień w dzień katowały się intensywnymi treningami. A mimo to, tłuszcz na boczkach nie chciał znikać. Czuły się bezradne i nieszczęśliwe. Tyle wysiłku, a efektów brak.

 

I wcale mnie to nie dziwi!

Aby odchudzić się skutecznie i trwale, trzeba zrozumieć logikę działania naszego organizmu. Głodowe diety i nadmiernie obciążające treningi, uaktywniają mechanizmy przećwiczone przez ewolucję na setkach pokoleń naszych przodków, którzy często głodowali i ciężko pracowali fizycznie.Kiedy sztucznie stwarzamy sobie takie same warunki, organizm włącza dobrze sobie znane mechanizmy oszczędzania zasobów, czyli tkanki tłuszczowej. Walczy o przetrwanie, zgodnie z procedurami zapisanymi od dawna w DNA o tym, jak przetrwać głód.

Jeśli chcemy więc zdrowo i trwale schudnąć, musimy odchudzać się z miłością do siebie. Trzeba przekonać organizm, że żyjemy w dobrobycie i niczego nam nie brakuje. Po prostu, musimy dać mu jeść. Zadbać o siebie, wysypiać się i zapewnić ciału regularny, ale umiarkowany wysiłek, najlepiej na świeżym powietrzu.

Moje pacjentki często śmieją się mówiąc, że nigdy tak dużo nie jadły, a chudną. Poprawia się stan ich zdrowia (potwierdzone badaniami), skóra staję się bardziej jędrna, włosy zyskują blask. Mają więcej energii, siły i humoru.

Dzieje się tak, bo przywracają umęczonemu organizmowi utraconą równowagę.

Nie wystarczy, oczywiście jeść byle czego. Jadłospis musi być ściśle określony i zawierać składniki zaspokajające potrzeby organizmu. Zjadane produkty nie mogą dostarczać składników zbędnych i szkodliwych oraz zawierać „pustych kalorii”.

Takie warunki spełniają opracowane przeze mnie programy żywieniowe, czyli Dieta Biowitalna. Stosowanie Diety Biowitalnej pozwala nie tylko zdrowo schudnąć, ale także uruchamia w organizmie procesy regeneracyjne i przywraca zaburzoną równowagę biologiczną, czyli zdrowie.

Stosując dietę nie eliminujemy jedzenia, nie głodzimy się i nie liczymy kalorii.

Dieta Biowitalna inaczej niż popularne diety odchudzające, odchudza poprzez odżywienie, a nie głodzenie. Organizm otrzymuje pełnowartościowe białka, zdrowe tłuszcze i złożone węglowodany w towarzystwie błonników i wielu witamin oraz składników mineralnych. A to wszystko w ogólnie dostępnych produktach i łatwych do przygotowania potrawach.

Podstawą skuteczności diety jest wyrównanie poziomu cukru we krwi, nawodnienie tkanek i wzbogacenie organizmu w liczne substancje bioaktywne. Dzięki takim działaniom organizm czuje się bezpiecznie i może pozwolić sobie na luksus spalania tkanki tłuszczowej. Takie odchudzanie jest sensowne, trwałe i zdrowe.

Okaż więc sobie miłość, to przyjemne i zdrowe. Będziesz piękniejsza, sprawniejsza i szczęśliwsza.

Dbaj o siebie i odchudzaj się z miłością😊

 

Twoja przyjazna dietetyczka, Lidia Aleksandrowicz.

Odchudzaj się z miłością

08 lutego 2021